Blog o cyfrowym nomadyzmie, programowaniu i podróżach

Dlaczego warto zostać programistą?

Wiele osób słysząc „programista”, myśli „informatyk”. Grubiutki facet (przecież nie kobieta, prawda?) we flanelowej koszuli i okularach, który cały dzień spędza w piwnicy przed ekranem komputera, na którym są białe lub zielone literki. Brzmi znajomo?

Na szczęście powoli odchodzimy od takiego wizerunku i zawód programisty staje się coraz popularniejszy.

Poniżej przedstawiam 8 korzyści, dla których warto zainteresować się programowaniem:

  1. Programowanie wymaga logicznego myślenia. Jeśli coś to coś, jeśli nie to coś innego. Wspomaga skupienie oraz analityczne podejście do rozwiązywania problemów. To bardzo ważne, szczególnie dla młodszych osób, których mózg dopiero się rozwija.
  2. Nawet jeśli pieniądze nie są dla nas najważniejsze, to jednak każdy z nas pracuje w celach zarobkowych. W IT zarobki są wysokie, co otwiera dużo drzwi i pozwala żyć na dobrym poziomie. W obecnej sytuacji, kiedy jest mniej programistów niż miejsc pracy, firmy oferują wysokie stawki nawet początkującym.
  3. Pracując jako programista, szczególnie w korporacji, masz bardzo duże możliwości rozwoju zawodowego. Możesz dalej rozwijać się w programowaniu, zostać project managerem, specjalistą od baz danych, kierownikiem zespołu czy testerem. Możliwości jest bardzo dużo, każdy znajdzie coś dla siebie.
  4. Wiele firm potrzebuje usług programistycznych w małym zakresie. Jeśli zechcesz, możesz dorobić wykonując zlecenia po pracy. Oprócz korzyści finansowych, to doskonała możliwość nauczenia się nowych rzeczy i zdobycia cennych kontaktów.
  5. Można powiedzieć, że programiści żyją obecnie jak pączki w maśle. Serio. Jest większe zapotrzebowanie, niż chętnych. Firmy prześcigają się w oferowaniu dobrych warunków i benefitów najlepszym kandydatom. Oprócz zarobków możesz liczyć na prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie nauki języków czy karnet na siłownię.
  6. Programistą może zostać każdy – wystarczy chęć i systematyczność. W internecie jest bardzo dużo stron, kursów i e-book’ów za darmo. Oczywiście można skorzystać z płatnych kursów czy drukowanych książek, ale nie ma takiej potrzeby. Masa wiedzy jest dostępna zupełnie za darmo w internecie.
  7. Znając język angielski możesz pracować w dowolnym kraju. Firmy chętnie ściągają dobrych programistów do siebie, często pomagając przy tym przy relokacji oraz zapewniając lepsze warunki i zarobki.
  8. Na koniec najważniejszy (przynajmniej dla mnie :)) punkt. Praca zdalna. Jest super, szczególnie jeśli pracujemy z małej wysepki w Tajlandii. Na pewno poświęcę temu zagadnieniu jeszcze kilka wpisów.

Jeśli temat Cię zainteresował, zapraszam do odwiedzania mojego bloga. Niedługo przygotuję wpis o tym, jak zacząć naukę programowania, skąd czerpać wiedzę, na co uważać itp.

A Ty co o tym myślisz?

Programista z 10 letnim stażem, prowadzący software house Code Apps. Fan pracy zdalnej i cyfrowego nomadyzmu. Tata małej Mai.

Na blogu poczytasz o programowaniu, zarządzaniu projektami, prowadzeniu firmy, cyfrowym nomadyzmie i podróżach z małym dzieckiem.

Zapraszam, Michał :)

Zobacz więcej o mnie.

Newsletter