Michał Molenda

Zapisz się do mojego newslettera, jeśli chcesz dostawać maile na temat programowania, freelanceringu, cyfrowego nomadyzmu i prowadzenia firmy powoli.

Trwa zapisywanie na listę mailingową...

Dzięki, do usłyszenia niedługo! :) 

Popularne posty


Tagi


Ile kosztuje stworzenie strony internetowej

Michał MolendaMichał Molenda
Ile kosztuje stworzenie strony internetowej

Zacznijmy od zdefiniowania co wpływa na cenę strony internetowej. W zależności, jakiego wykonawcę wybierzemy, te elementy mogą się różnić, ale w większości opisywanych przypadków będą się pokrywać. Określenie jedną kwotą ile kosztuje stworzenie strony internetowej, nie jest możliwe, ponieważ na cenę ma wpływ kilka czynników.

Jak pewnie wiesz – oczywiście mocno upraszczając – strona internetowa składa się z:

Koszt strony internetowej bierze się więc z tego, jak strona będzie wyglądała oraz jak rozbudowane treści na niej będą.

Zanim przejdziemy do rozmowy o pieniądzach, czyli ile kosztuje stworzenie strony internetowej, zobacz jakie jako klient masz możliwości, stworzenia swojej strony internetowej.

Edytory wizualne

Opcja dostępna dla każdego. Płacąc kilka lub kilkadziesiąt złotych dostajemy dostęp do panelu w którym w oparciu o wybrany szablon, sami tworzymy i uzupełniamy treści na naszej stronie WWW. Takie rozwiązanie wyjdzie prawdopodobnie najtaniej, ale sprawdzi się jedynie przy prostych stronach internetowych.

Zaprzyjaźniony informatyk

Kto z nas nie ma w rodzinie lub wśród znajomych informatyka, który nie dość, że zrobi nam stronę WWW to jeszcze skonfiguruje nam domową drukarkę? Opcja również dość tania jednak jakość takiej strony pewnie będzie odbiegała bardzo od profesjonalnej strony www.
Strona internetowa to nie tylko wizytówka firmy. To głównie potężne narzędzie do pozyskiwania nowych klientów z internetu. Jeśli powierzymy zbudowanie tak ważego kanał sprzedaży osobie bez doświadczenia, tylko sobie zaszkodzimy.

Freelancer

Freelancer to profesjonalista w danej dziedzinie, który działa na własny rachunek, współpracując z wieloma firmami jednocześnie. Zlecenie stworzenia własnej strony takiej osobie jest dobrym pomysłem, jeśli jest to osoba godna zaufania. Na rynku jest bardzo wielu specjalistów, dlatego najlepiej wybrać sprawdzoną osobę, która współpracowała z kimś kogo znamy.
Minusem tego wyboru jest to, że jesteśmy uzależnieni od tej osoby. W przypadku choroby czy wakacji wykonawcy naszej strony, zostajemy bez pomocy. Za to jako plusem jest cena. Freelancer przeważnie będzie dużo tańszy niż agencja interaktywna.

Agencja interaktywna / software house

Najlepsza i najbezpieczniejsza opcja. Zespół specjalistów z różnych dziedzin przygotują dla Ciebie stronę internetową zgodnie z panującymi standardami. Taka strona będzie przygotowana w taki sposób, abyś Ty mógł skupić się na prowadzeniu biznesu. Strona zostanie dopasowana do urządzeń mobilnych oraz zostanie zoptymalizowana pod wyszukiwarki internetowe. W przypadku urlopu czy choroby osoby, która zajmuje się naszą stroną, firma zapewni nam inną osobę.
To rozwiązanie jest najlepsze dla firm, które pozyskują klientów w internecie i są w stanie zainwestować w profesjonalną stronę internetową, która będzie służyła zwiększaniu przychodów firmy z kanału, jakim jest internet.

Cena za stronę internetową

Jak już pewnie sam wiesz, nie da się tego jednoznaczenie stwierdzić. Nie dość, że zależy to od tego jak strona ma wyglądać i działać. To dodatkowo cena strony internetowej będzie różniła się w zależności od tego, komu zlecisz jej wykonanie. Chcesz dostać darmową wycenę swojej strony? Skontaktuj się z nami 🙂

Możliwości jest kilka i każda ma swoje plusy i minusy. Do Ciebie należy wybór, która opcja jest najlepsza. Jeśli potrzebujesz prostej strony internetowej, która będzie składała się tylko z podstron tekstowych to możesz śmiało skorzystać z tańszych opcji. Jeśli jednak strona internetowa to dla Ciebie główny lub jeden z głównych kanałów pozyskiwania klientów, powinieneś zlecić to zadanie specjalistom, którzy zrobią to dobrze i na których będziesz mógł polegać.

Od ponad 12 lat pracuję jako programista aplikacji webowych. Prowadzę firmę Code Apps, w której wraz z zespołem tworzymy dedykowane oprogramowanie. Od 7 lat jestem cyfrowym nomadą, czyli łączę pracę z podróżami.

Comments 0
There are currently no comments.